Açılış: Pazartesi - Cumartesi
İletişim No: +1 (786) 769-9592
e-mail: info@bayanpsikolog.com

BAYAN PSİKOLOG HİZMETLERİ

BAYAN PSİKOLOG HİZMETLERİ

Hayatımızın her anında gördüklerimiz, duyduklarımız hatta fiziksel ve ruhsal olarak hissettiklerimiz düşüncelerimizin değişmesine büyük rol oynuyor. Düzgünce uykusu almış, gerekli besinlerini temin etmiş, güne hazır olan bir kişi neden sizce yatağından kalkmak için bir sebep bulamayabilir?

Bunun başlıca sebepleri var; depresyon, kişisel bozukluklar, hayattan bir beklentinin olmaması gibi bir takım düşünce grupları hayatımızı olumsuz etkileyebiliyor. Biz bu kavramların geneline günlük yaşantımızda psikoloji diyoruz. Aynı zamanda bu terimin bir sağlık kavramı olmasını bilmekte fayda var. Nasıl sağlık sektöründe her birimin bir doktoru varsa, psikoloji teriminin de kendine has doktorları vardır. Bunlar Erkek doktor ve kadın doktor olarak değişebilir ve kendisine nazaran farklılıkları vardır.

Şimdi psikoloji terimine bir bakalım.

Psikoloji Nedir?

Davranış ve ruhani sağlık kapsamında bir bilim dalı olarak karşımıza çıkan psikoloji, sanılanın aksine vücudumuzun fiziksel özelliklerine istinaden ruhsal sağlığına dikkat çeker. Bu sektörün kendisine has belli başlı vücutta belirtileri ve alışılagelmedik çözümleri bulunmaktadır.

Yüzyıllarca bu düşünce biliminin adı aslında genel itibarıyla Felsefe bilimi üzerinden anlatılır ve uygulanırdı. Ancak 19.yüzyılda Alman Profesör Wilhelm Wundt üniversitede bir psikoloji bölümü açarak bu bilim dalının temellerini oluşturmuştur. O günden bugüne insanlar ruhani sağlığını iyileştirmek ve tekrar iyi hissetmek için psikoloji doktorlarına – biz bunlara Psikolog diyoruz – görünüp çözüme nasıl kavuşturacağı ile alakalı belirli konuşmalar gerçekleştirmektedir.

Ruhani bozukluklar ve bunların niceleri için günümüzde bile çalışmalar sürdürülmektedir. Uçsuz bucaksız bu alanda, psikolojinin alt başlıkları ile beraber insanın garip kafa yapısını anlamaya yardımcı olabilecek bu araştırmalar merak uyandırması ile biz insanların ilgisini çekmekte ve psikolojik bir hastanın ne denli bir hale düşebileceğini görerek de bizleri şaşırtabiliyor.

Bir cevap yazın